No Printing Day - czy to się przyjmie?

KPMG to międzynarodowa sieć firm audytorsko-doradczych. Główne obszary usług świadczonych przez KPMG w Polsce to audyt, podatki, doradztwo, usługi księgowe i prawne. Ostatnio firma doradziła, jak zaoszczędzić papier wykorzystywany w firmach. Na czym polega NO PRINTING DAY i jakie to przyniesie korzyści dla środowiska?

Według organizatorów, akcja No Printing Day ma zachęcić właścicieli firm i instytucji do powstrzymania się od drukowania przez jeden dzień w roku - w pierwszy piątek października. W tym roku akcja wypada 5 października. Ma to pokazać społeczeństwu, jak bezsensowne jest drukowanie kartek, które chwilę później trafiają do kosza.

- W przeciętnej firmie działającej w Polsce marnowanych jest ok. 8,2% wydruków, co oznacza stratę ok. 50 kartek papieru A4 na pracownika miesięcznie. Przy blisko 9 milionach zatrudnionych w firmach w Polsce, daje to ok. 464 miliony straconych kartek papieru A4 miesięcznie i ok. 5,5 miliarda straconych kartek rocznie. W mikroprzedsiębiorstwach marnuje się ok. 8% wydruków, natomiast w firmach zatrudniających powyżej 250 pracowników odsetek ten wzrasta i przekracza 13%. - informuje na swojej stronie internetowej KPMG - Udział w akcji jest bezpłatny, a dołączyć do niej można za pośrednictwem strony NoPrintingDay.pl (firmy i instytucje) oraz portalu Facebook (osoby indywidualne). No printing Day będzie akcją odbywającą się co roku, w każdy pierwszy piątek października.

Jak wynika z obliczeń KPMG, gdyby firmy ograniczyły druk, miesięcznie uratowanych byłoby 38 tys. drzew. Liczba robi wrażenie, jednak czy polskie firmy są przygotowane do porzucenia druku? Zauważmy, że niewiele firm na Lubelszczyźnie nie korzysta z druku. Są to głównie firmy handlowe i usługowe. Wszystkie inne do jakiegoś celu wykorzystują drukarki, ksero oraz fax.

Jak zaoszczędzić papier?

Poniżej znajdziesz ogólne porady, jak zaoszczędzić papier w swojej pracy i domu:
- drukuj i kseruj dwustronnie
- kupuj mniej gazet - korzystaj z ich internetowej wersji
- nie bierz ulotek na ulicy - i tak kilka metrów od rozdającego rzucane są na ziemię
- drukuj na odwrocie niepotrzebnych kartek
- wszelkie notatki i zeszyty prowadź starannie, dokładnie i z wykorzystaniem każdej wolnej przestrzeni
- wszelkie papiery zbieraj i oddaj do skupu makulatury
- sprzedawaj lub oddawaj do biblioteki książki, których już nie czytasz.

Dodaj swoją opinię:

Imię:
Treść opinii (max 1000 znaków):
Zabezpieczenie przed spamem. Odpowiedz na proste pytanie:
ile to jest: dwa plus osiem (wpisz tylko cyfrę)
Token

Wyszukiwarka

Miejscowość:
Kategoria:

sprzatanio.ple-banki