Superpsy

Superpsy

ocena: 4 / 5, ilość: 1

Adres

Rogowskiego 5/23

20-540 Lublin

woj. lubelskie

Godziny otwarcia

Godziny otwarcia:

dane nie zostaly uzupelnione.

Telefony

kontakt

tel.: 792303170

tel.2: 691167506

Dodatkowy kontakt

kontakt - dane dodatkowe

superpsy.com.pl

Super Psy. Dogoterapia Lublin

My i nasze kochane psy tworzymy Super Zespól zajmujący się szeroko pojętą dogoterapią/kynoterapią.

Dogoterapia/ kynoterapia jest dla Nas bardzo ważnym obszarem działania, który traktujemy poważnie i staramy przyłożyć dużo uwagi, poświęcenia, staranności i usmiechu w Naszą pracę, aby  pomagała ona innym i wywoływała radość.

Zapraszamy do zapoznania się z Naszą ofertą.

 

Oferujemy Państwu zajęcia indywidualne i grupowe:

  • zajęcia edukacyjne (m.in. oparte o Podstawę Programową wychowania przedszkolnego, wczesnoszkolnego, kształcenia ogólnego).

Mają one na celu rozwój intelektualny i poznawczy uczestnika. Poprzez zabawę, ćwiczenia z psem zwiększa się możliwość przyswojenia wiedzy i motywacja do nauki oraz przebywania w szkole czy też innej placówce. Są bardzo ciekawą formą przedstawienia treści edukacyjnych i stymulowania do wszechstronnego rozwoju.

  • zajęcia z cyklu "Cztery łapy i Ja"

Zajęcia z tego cyklu obejmują zagadnienia takie jak: świadome i odpowiedzialne posiadanie psa/ zwierzęcia, podstawowe informacje dotyczące psa, jego żywienia, potrzeb oraz ich zaspokajania, zachowania, a także elementy szkolenia; bezpieczny kontakt z psem, umiejętność zachowania się w sytuacjach codziennych, nietypowych, a także niebezpiecznych; zajęcia polegające na przełamywaniu lęku związanego z psem (dogofobia/kynofobia). Poprzez kontakt z specjalnie przygotowanym psem, stopniowo przełamywane są bariery strachu i akceptowanie psa w bliskim otoczeniu.

  • zajęcia terapeutyczne (m.in. z dziećmi ze spektrum autyzmu, z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, MPD, zespołem Downa, ADHD).

Zajęcia te mają na celu poprawę funkcjonowania fizycznego, społecznego, emocjonalnego i poznawczego uczestnika zajęć. Program oraz przebieg zajęć są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestnika. Oprócz oddziaływania terapeutycznego kształtują pozytywne emocje, poprawiają samoocenę, co wpływa na zwiększenie poczucia pewności siebie we własnym środowisku. Ułatwiają kontakty społeczne, poprawiają komunikację, wpływają na koncentracje uwagi, pobudzają zmysły wzroku, słuchu, dotyku i węchu.

  • zajęcia rekreacyjne (pikniki, festyny, imprezy okolicznościowe, urodziny, konferencje...)

Zajęcia w takich warunkach to najczęściej radosna zabawa i bezpośredni kontakt z psem (ukierunkowany przez prowadzącego). Każdy uczestnik może zbliżyć się do psa, odrobinę go poznać, a także jego pracę, pogłaskać, przytulić, wydawać mu polecenia czy wziąć udział w grach, zawodach wraz z czworonogiem. Tego typu zajęcia mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu między uczestnikiem a psem, zmniejszeniem dystansu, stymulacji zmysłów, niesienie radości oraz aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym

Zajęcia organizujemy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych i starszych!

 

Zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych kynoterapeutów/dogoterapeutów oraz przez specjalnie przygotowane psy terapeutyczne.

 

Jesteśmy otwarci na nowe pomysły oraz propozycje współpracy.

Wyszukiwarka

Miejscowość:
Kategoria:

sprzatanio.ple-banki